Київ, вул. Братиславська, 14-Б
Київ, вул. Волоська, 51/27

Запис онлайн

service image

Mohs хирургия

Микрографическая хирургия по Моосу (Mohs micrographic surgery) - это «золотой стандарт» хирургического лечения самых распространенных типов рака кожи, таких как базалиома и плоскоклеточная карцинома.

Запис онлайн

Mohs хірургія в MyDerm

Мікрографічних хірургія є на сьогодні найкращим варіантом лікування раку шкіри. Таке втручання дозволяє досягти максимального відсотка лікування при базаліома, сквамозно-клітинної карциноми, меланоми. У разі первинної пухлини ефективність такого хірургічного втручання досягає 99%, а при рецидивних осередках ураження - не менше 93%.

Суть методу полягає в поетапному висічення пухлини з обов'язковим гістологічним контролем кожної маніпуляції. У клініках Америки, Ізраїлю та інших країн з високорозвиненим рівнем медицини хірургія Mohs прийнята в якості еталону мікрографічних втручання і з успіхом застосовується для повного лікування раку шкіри.

Коли використовується метод Моса

Операція з використанням методу Моса виконується:

 • при наявності рецидиву пухлини, яка глибоко проникла в здорові тканини за допомогою множинних тяжів;
 • у хворих з проявами імунодефіциту будь-якої етіології, яким життєво необхідно уникнути найменших ризиків інфікування післяопераційного поля;
 • у випадках локалізації новоутворення в лицьовій частині - навколо очей, на носі або вухах, в носо-губної зоні.

Як проходить операція

Метод Мооса дозволяє проводити операцію в умовах стаціонару короткотривалого перебування, а в деяких випадках і амбулаторно. Втручання проводиться під місцевою анестезією і не припускає тривалого відновлення. Все відбувається в кілька етапів:

 • I етап: висічення видимої частини новоутворення. Лікар візуально визначає краю пухлини і видаляє її, не зачіпаючи здорові тканини.
 • II етап: виявлення відростків. Проводиться мікроскопічне дослідження посіченого матеріалу.
  Вилучені тканини розрізають на пласти, які досліджуються під мікроскопом для визначення чистоти країв. Якщо по периметру знаходять ракові клітини, це означає, що є тяжі - відростки, що йдуть в товщу здорових тканин. Операція в такому випадку вимагає продовження.
 • III етап: видалення тяжів. На початковому етапі висічення пухлина розмічається за спеціальною шкалою, це дозволяє в подальшому точно визначити місце розташування тяжів. Звіряючись з картою-схемою, хірург продовжує видалення пухлини, але тільки в тих частинах, де є відгалуження.
 • IV етап: вторинне мікроскопічне дослідження. За аналогією з другим етапом знову посічені тканини досліджуються під мікроскопом. При виявленні атипових клітин на кордонах рани операція триває.

Третій і четвертий етапи операції повторюються до тих пір, поки вивчення тканин під мікроскопом не покаже, що пухлина видалена повністю. Після досягнення чистих країв порожнину зашивається, а при значних пошкодженнях проводиться пластика для її закриття.

Весь процес зазвичай займає близько 4-6 годин, але заздалегідь передбачити точну тривалість неможливо. Це залежить від того, наскільки глибоко поширилася пухлина, і яка кількість циклів доведеться повторити.

Операція Mohs дозволяє ефективно видаляти ракові клітини, проникаючі вглиб тканин, при цьому обсяг резецируемой тканини максимально скорочується, а ймовірність рецидиву зменшується. Важлива також і естетика - в результаті застосування методу Мооса вдається зберегти функціональність і зовнішній вигляд післяопераційної зони.

Результаты лечения

До
Після
Видалення базаліоми лікар Круль Юліан
До
Після
Видалення базаліоми лікар Круль Юліан
До
Після
Видалення базаліоми лікар Круль Юліан
До
Після
Видалення базаліоми лікар Круль Юліан

Запис онлайн

Запис на прийом

  Докладніше