Київ, вул. Братиславська, 14-Б
Київ, вул. Волоська, 51/27

Запис онлайн

service image

Діагностика та лікування діабетичної стопи

Запис онлайн

Синдром діабетичної стопи – це не самостійне захворювання. Так називають цілий комплекс симптомів, що вказують на зміну функціональності та анатомії стопи. Серед найбільш поширених патологій – втрата чутливості шкіри, виразки, ураження суглобів і кісток, гангрена.
Діабетична стопа – найбільш часте ускладнення цукрового діабету, діагностується приблизно у 40% пацієнтів. Клінічна картина її не надто виражена на перших порах, тому людям, що страждають на цукровий діабет, важливо не пропустити перші ознаки та вчасно звернутися до фахівця. Зволікання в цьому випадку може загрожувати не тільки розвитком ускладнень, але та ампутацією.


Клінічна картина діабетичної стопи не дуже виражена, тому людям, що страждають на цукровий діабет, важливо не пропустити перші ознаки та вчасно звернутися до фахівця. Зволікання в цьому випадку може загрожувати не тільки розвитком ускладнень, але та ампутацією.

Ознаки та симптоми

На перших порах діабетична стопа може практично не доставляти занепокоєння, але з плином часу дискомфорт буде збільшуватися. У хворого сильно знижується чутливість, а больові симптоми, якщо й присутні, то тільки в нічний час або в періоди спокою. Неприємні відчуття практично зникають під час ходьби, тому пацієнти часто списують свої статки на втому, надмірні навантаження на ноги. На той час, коли виникають явні ознаки діабетичної стопи, захворювання переходить в більш глибоку стадію.
Звертати увагу слід на такі показники:

  • стопи деформовані та це добре помітно;
  • помічені ознаки грибкового захворювання або інших уражень шкіри;
  • регулярно з’являються тріщини та мозолі;
  • стопи на дотик гарячі, часто піднімається температура;
  • шкіра, зазвичай має нормальний колір, часом стає багряної;
  • регулярно з’являються набряки;
  • шкіра лущиться, стає дуже сухою.

Діагностика діабетичної стопи пов’язана з цілим комплексом заходів, тому виявивши у себе один або кілька ознак, не поспішайте застосовувати народні способи лікування. Перше, що необхідно зробити, записатися на прийом до Подолог – він поставить точний діагноз і розробить дієву схему лікування. У разі, якщо побоювання не підтвердяться, лікар розповість про способи профілактики захворювання. Якщо вчасно звернути увагу на симптоми діабетичної стопи та почати лікування, в більшості випадків можна обійтися без ампутації.

Причини виникнення захворювання

Причиною виникнення патологічних змін є тривалий надлишок глюкози в крові хворого, що завдає руйнівної дії на великі та дрібні кровоносні судини. Це, своєю чергою, призводить до порушення кровопостачання нервових закінчень, кісткової та м’язової тканини. Через те, що ноги найбільш віддалені від серця і змушені зазнавати на собі значні навантаження, вони страждають більше за інші органи.
Пригнічення нервових закінчень сприяє розвитку діабетичної нейропатії – знижується чутливість. Пацієнт може довгий час взагалі не відчувати ранки та виразки, що з’явилися на стопі. Паралельно з цим розвивається атеросклероз і тромбоз, який призводить до появи трофічних виразок і гангренозних змін.
Діагностика і лікування
Кваліфікований лікар-подолог може діагностувати діабетичну стопу візуально, але для визначення стану м’яких тканин і судин найчастіше потрібно ультразвукове дослідження, а для більш точної візуалізації – ангіографія.

Лікування діабетичної стопи залежить від форми та стадії захворювання і в комплексі виглядає так:

  • Підбираються препарати для контролю діабету або коригується раніше призначена схема лікування.
  • Рани на стопі вивчаються на предмет анаеробної флори – в залежності від результатів аналізу призначається схема лікування, можливо, із застосуванням антибіотиків.
  • Підбираються лікарські засоби та процедури, що сприяють поліпшенню кровопостачання і проходження нервових імпульсів.
  • Для усунення рідини та гною з ран проводиться їх розтин і санація,
  • Для нормалізації кровотоку нерідко призначаються малоінвазивні операції.

Вчасно виявити ознаки розвитку захворювання дуже важливо – це допоможе уникнути необоротних наслідків і зберегти кінцівку.

Цены на услуги

Запис на прийом